10 Dez 2020
Dezember 10, 2020

DTF Landesverband Bayern

0 Kommentare

Frau Münüriye Yıldırım

Repräsentantin von Bayern
für Deutsch Türkischer Freundschaftsföderation

60 yıldır Almanya’da yaşayan bizler Türk-Alman ilişkilerinin her alanda gelişmesi ve sürdürülmesinin özellikle gelecek nesil için çok önemli olduğuna inanıyoruz.
Bizim hedefimiz kimseye dostluk öğretmek değil, biz zaten dostuz. Bizler yaşadığımız Ülkede uyum içinde, buradaki haklarımızın ve görevlerimizin bilinciyle empati kurarak birlikte daha mutlu yaşayabileceğimize inanıyoruz.
Iki Ülke arasında sıkışarak değil, iki Ülkenin Kültürlerinin harman olduğu ortak bir yaşam alanında barış içinde yaşamalı ve bunu gelecek nesile kendi öz kimliğini koruyarak mümkün olduğunu aktarmalıyız.

Bunun için de bizi anlaşılır kılan, birbirimize bağlayan ortak bir dil bulmalıyız.
Evrensel dil olan müzik, edebiyat, spor ve sanatı eğitimle birleştirirerek kendimizi daha iyi ifade ederek özellikle gençleri daha iyi kaynaştıracağımıza inanıyoruz.
Kültürlerin ülkelere özel farklılıklarının olmasını birer zenginlik olarak görüyor, değişik kültürlere mensup ülke ve toplulukların sosyal ve kültürel dayanışma ve yardımlaşma ile hep birlikte barış içinde yaşayacağımıza inanıyoruz.
Örgütlü bir toplum güçlü bir ifade biçimidir. Bunun için birleşerek herkesin yapabileceği iyi bir şeylerin olduğuna inanıyoruz.
Güzel ve yaşanılır bir dünya hep birlikte kurulur.
Herkesi memnun etmek tabii ki imkansız, dünyayı değiştirmeye de gücümüz yetmez fakat bir yerlerden hemen başlamak gerek…
Sağlam hedefleri olan DTF’de birlikte çok iyi çalışmalar yapacağımıza kesinlikle inanıyoruz.
DTF nunun iki ülke arasında kaliteli bir köprü oluşturduğunu gördüğüm ve çoğalarak daha başarılı projeler gerçekleştireceğimize inandığım için Bavyera temsilciliği görevini kabul ettim.
Bu yüzden DTF’yi Bavyera’da temsil edebilmek benim için bir onurdur!

Saygılarımla

Münüriye Yıldırım